Hizmetler

image

Sekanslama

DNA dizileme, bir DNA molekülündeki baz dizisinin belirlenmesi amacıyla uygulanan bir teknolojidir. DNA dizisinin belirlenmesi, genel biyolojik araştırmalarla beraber medikal diyagnoz, biyoteknoloji, adli bilimler, viroloji, moleküler biyoloji ve genomik araştırmalarında büyük bir önem kazanmıştır.

Oligomer Biyoteknoloji olarak Yeni Nesil Dizileme (Next Generation Sequencing) hizmeti sunmaktayız.

Her türlü sorunuz için, lütfen bizimle ([email protected]) iletişime geçiniz.

image

DNA/RNA İsolasyonu

Hücre hatlarından ve dokudan DNA ve RNA isolasyonu, sonrasında gerçekleştirilecek olan genotipleme, gen ekspresyon analizler, epigenetik analizler için gerekli olan bir yöntemdir.

Laboratuvarımızda hücre hatlarından, FFPE ve donmuş dokulardan, kandan ve serumdan DNA ve RNA isolasyon hizmeti verilmektedir.

DNA/RNA isolasyon hizmeti almak, bu hizmetimiz hakkında bilgi almak ve her türlü sorunuz için bizimle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

image

cDNA Sentezi

Komplementer DNA (cDNA), mRNA’dan sentezlenen DNA kopyasıdır. Bu reaksiyonda reverse transkriptaz enzimi kullanılır. Reverse Transkriptaz RNA bağımlı bir DNA polimerazdır. Yani diziyi bir RNA kalıbı olmadan sentezlemeye başlayamaz. Kalıp RNA tek strand mRNA dizisine bağlanarak, polimeraz enziminin sentezlemeye başlaması için gerekli olan çift strand diziyi oluşturur.

cDNA sentez hizmeti almak, bu hizmetimiz hakkında bilgi almak ve her türlü sorunuz için bizimle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

image

PCR

Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) belli bir DNA dizisinin milyonlarca kopyasının oluşturulması için kullanılan bir moleküler biyoloji teknolojisidir. Laboratuvarımızda bulunan son teknoloji cihazlarla PCR ve optimizasyon konularında hizmetler verilmektedir.

PCR hizmeti almak, bu hizmetimiz hakkında bilgi almak ve her türlü sorunuz için bizimle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

image

Gerçek Zamanlı PCR (Real-Time PCR)

Gerçek zamanlı PCR, hedeflenen bir DNA molekülünün çoğaltılması ve aynı zamanda tespit edilmesi esasına dayanan moleküler biyoloji laboratuvar tekniğidir. Laboratuvarımızda hem SYBR Green hem de TaqMan yöntemleriyle yapılan real-time PCR uygulamaları konusunda hizmet verilmektedir.

Laboratuvarımızda karşılaştırmalı gen miktar tayini, gen ekspresyonu analizi, miRNA ekspresyon analizi ve SNP genotipleme hizmetleri kullanımıza sunulmuştur.

Oligomer Biyoteknoloji, laboratuvarlarımıza sadece örneklerinizi ulaştırarak, bu örneklerden RNA/DNA isolasyonu, cDNA sentezi ve gen ekspresyonu analizlerini de içeren hizmetlerin tümünü alabilirsiniz.

Gerçek zamanlı PCR hizmeti almak, hizmetimiz hakkında bilgi almak ve her türlü sorunuz için bizimle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

image

Western Blot

Western blot, moleküler biyolojide, hücre hatlarından veya dokulardan elde edilen toplam protein içerisinde, aranan bir proteinin olup olmadığını ve varsa ne kadar olduğunu anlamak için kullanılan bir yöntemdir.

Laboratuvarımızda yenilikçi teknik ve görüntüleme sistemleriyle Western Blot hizmeti verilmektedir.

Western Blot hizmeti almak, hizmetimiz hakkında bilgi almak ve her türlü sorunuz için bizimle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

image

ELISA

ELISA, antikora bağlanmış enzim aktivitesini temel alarak antijen-antikor ilişkisini kantitatif olarak ölçmekte kullanılan bir moleküler biyoloji yöntemidir.

Laboratuvarımızda, güvenilir, tutarlı ve istikrarlı sonuçlar alınabilen ELISA deney hizmeti sağlanmaktadır.

ELISA hizmeti almak, hizmetimiz hakkında bilgi almak ve her türlü sorunuz için bizimle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

Bize ulaşın!

Hizmetlerimiz ile ilgili sorularınız için bize ulaşabilirsiniz

İletişim